Landscaping Project

 

 

Zagospodarowanie terenu

 

Lokalizacja: Parzniew

 

Zamawiający: Krajowa Rada Izb Rolniczych

 

 

Główne założenia koncepcji:

 

Duży obszar terenu oraz charakter zaprojektowanego budynku, był punktem wyjściowym do stworzenia "ogrodu" w formie parku krajobrazowego.

Podjazd jak i wejście na działkę podkreśla szpaler drzew, w podszyciu których zaproponowane zostały krzewy okrywowe. Sam budynek został podkreślony przez rabaty różane (róże angielskie). Przez cały teren poprowadzone zostały swobodne alejki wydzielające trawniki od łąk kwietnych i innych rabat. Przy alejkach zaprojektowane zostały stylowe ławki parkowe, śmietniki oraz oświetlenie. W głębi ogrodu zaproponowana została altana z drewnianym podestem jako miejscem letnich spotkań. Aby ogrodowi nadać parkowego charakteru zaprojektowane zostały nasadzenia różnych gatunków liściastych i iglastych - w formach alejowych lub soliterowych.

Krzewy, które zostały zaprojektowane są gatunkami o naturalnych pokrojach. Ponadto są to gatunki kwitnące, niektóre pachnące, ozdobne z liści, a zima z pędów. Część zaprojektowanych gatunków to gatunki rodzime. Wszystkie rośliny mają duże walory dekoracyjne, są łatwe w uprawie, odporne na choroby i szkodniki.

W północno-wschodniej części działki wydzielona została przestrzeń dla zwierząt hodowlanych.

 

 

 

 

 

 

Powrót

T: 506-189-980

biuro@ls-project.pl

T: 880-145-485

lidia.czarnecka@gmail.com